Děláme to, co umíme a děláme to s láskou

Informace o nás

Tento projekt má za úkol obnovit přirozenou funkci krajiny, chce navázat na prvky, které naši předkové pracně budovali a o které jsme díky éře socialismu a kolektivizace přišli. Úkolem je vrátit krajině její původní ráz, pestrost a kvalitu. To vše za významné podpory CHKO a AOPK. 

Postupem času se čím dál tím více začínáme věnovat ekologickému žití, udržitelnosti a vše co s tím souvisí.

 

 

INFORMACE O mně

 
Začátkem roku 80 někde zahřmělo a koncem roku 80 jsem se vyklubal na svět. Dlouhých 13-15 let jsem netušil co s tím provedu, jak naložím s darem "Bytí".
 
Období "Netušení" byl čas strávený střídavě na panelovém sídlišti, střídavě na našich zahradách plných hojnosti a slunce, včel a medu, ovoce a zeleniny, časy věnování se poznávání co a jak funguje.
 
Pak nastalo podobné období "Hledání smyslu života", cca dalších 13-14 let poznávání světa co chci a co nechci. Ten čas patřil průzkumu mnoha "školních" institucí, mnoha lidí, mnoha kultur, mnoha míst za kopečky. V té době jsem stále více a více pozoroval, že patřím víc přírodě, než městu, byť díky 10ti letému pobytu v naší matce stověžaté si říkám že jsem napůl Pražák. V té době jsem začal na sobě pozorovat, že nejdu s proudem ale proti. Vše co bylo mainstream se mi nějak vnitřně hnusilo. Okolí dost často nechápalo, ale člověk si zvykne na všechno :) .  Ke konci této druhé fáze jsem čím dál tím docházel k názoru, že je potřeba změny v mém životě. Někdy na přelomu 2009/2010 jsem udělal zatím nejdůležitější své životní rozhodnutí - odešel jsem z klasického zaměstnání "od-do" po několika letech souvislé činnosti a začal více žít na lukách, v lesích, v přírodě.
 
Třetí moje životní období začalo někdy v rozmezí 2011-2012, je to období "Jasnění". Vím co chci a co nechci. Většinu svého myšlení a logiky věcí a fungovaní světa jsem podřídil pozorování přírody a konání praktických výstupů tohoto pozorování. Troufám si říct, že během těchto pár let jsem začal daleko víc chápat a hlavně číst, co nám Země říká. V tomto období nastává moje snaha o tlumočení potřeb Země k lidu, tomu mainstreamu, který jsem před lety nechápal. 
 
Základní kameny mého fungování jsou tedy:
 
  • odproštění se od systému 
  • zrušení strachu
  • zrušení nemocí a chorob
  • udržitelnost bytí
  • vnímání přírody a být její součástí

 

Pokud na mě někdy někde narazíte, možná si budete klepat na čelo, ale věřte, že časem poznáte, že jsem nebyl daleko od pravdy.

To jsem já.....

     ........Martin 

 
 
 
 
 

Historie projektu

Vše to začalo vlastně velmi náhodně. Již dvě desítky let  se jezdí naše rodina rekreovat do severní části CHKO Kokořínsko a jelikož můj táta přišel v roce 2008 s myšlenkou chovu ovcí, které jsem se později chytil, rozhodl jsem se proto taky něco udělat. Prvním krokem bylo posekání 2.5ha údolí, které mám v pronájmu, jenž v budoucnu poslouží jako pastvina pro cca 30 ovcí. Vše probíhalo s posvěcením CHKO. Slovo dalo slovo a vznikl tento projekt "Péče o krajinu"

 

 

Naši uživatelé

Mezi uživatele tohoto projektu patří především příroda, protože o přírodu kolem nás je třeba pečovat....

Kontakt

Martin Horňák

infozavináčpeceokrajinu.cz

IČO: 76444554

telefon není, bylo příliš mnoho telefonního spamu
Datová schránka ID: sm7h9ru
Bankovní spojení č.ú.:
670100-2207263800/6210

Vyhledávání

© 2009 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si www stránky zdarma!Webnode