Děláme to, co umíme a děláme to s láskou

Svoboda? Kam zmizela?

22.12.2016 21:20

Když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají.

 

Svoboda je to nejdražší co bychom kdy mohli poznat. Jenže my ji nikdy nepoznáme, protože........

 

Nejsme sami sobě schopni vládnout, necháme za sebe vládnout jiné. Čekáme na jejich rozhodnutí. Když nejsme spokojeni se sami sebou, hledáme chybu u nich. Odvoláváme se na ně. Za všechno můžou oni. Kdo jsou oni? Oni, ti druzí. Jsou všude, ale když je potřebujeme, nejsou k nalezení.

Těžko se mi v dnešní době píše něco originálního, když je tu plno jiných, kteří mi píší z duše a já s nimi naprosto sdílím jejich názor, je to totiž i můj názor.

Svoboda není. Ač je mi krátce 36, jsem asi víc stará škola.

Product placement.....na každém kroku, pod záminkou zábavy..najednou bum....reklama.

Jůtubeři.....zase reklama....reklama na cokoli, hlavně když to sype.

Denně mi do schránky přistane mnoho reklam na úplně všechno, nejsem sám, však to znáte. Je to odpad. Odpadu je mezi námi spousty. Ale žádný postřik na to není.

Jako správný zemědělec bych neměl hnojit plevel, ale jen to, co mi přináší užitek. Co je pro mě užitek určuju si já sám svými potřebami. Ale oni to nechtějí, chtějí mít moc a sílu. Jsme jen jejich další otroci.

Třídím odpad, ročně vytvořím cca 20kg komunálního směsného odpadu.....stojí mě to 1000 Kč. Solidarita s těmi, kteří plní popelnice více.

Má smysl třídit odpad, když je na okraji města spalovna komunálu produkující teplo?

Tolik zbytečně vydané energie kolem nás. Nasypat vše do jednoho kontejneru je tak snadné.....co je spálené je uklizené. Svatá pravda. A popílkem zahrádku pohnojit.

Jak vidno, máme se stále líp a líp.

Ohrožená cikánská menšina je chráněna na úkor většiny, díky které mají z čeho žít. Jaký paradox. Hnojíme plevel ze svého a nic z toho nemáme. Kam asi povede také hospodaření?

O migrační krizi se ani rozepisovat nebudu.

Během toho příjde na scénu STBák Bureš se svou vizí "Bude líp". A tak je líp. Zloděje můžeme v klidu a teple domova naprášit a nic nám za to nehrozí :)

Óóóó to se máme.

Svoboda jedince vychází ze samostatného svobodného rozhodování o sobě samém. Chci pít, chci kouřit, chci jezdit, chci farmařit, chci prodávat, chci vyrábět, chci žít, na to všechno máme zákony, směrnice a podobně.

Už nejsme lidé, jsme jen loutky, odvádějící peníze.

 

 

 

Kontakt

Martin Horňák

infozavináčpeceokrajinu.cz

IČO: 76444554

telefon není, bylo příliš mnoho telefonního spamu
Datová schránka ID: sm7h9ru
Bankovní spojení č.ú.:
670100-2207263800/6210

Vyhledávání

© 2009 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webu zdarma s WebnodeWebnode